Newsletter

Od ove jeseni kompanija 2N je proširila svoj portfolio IP interfona novim 2N Helios IP Base uređajem visokih performansi i po odličnoj ceni. Helios IP Base je video interfon smešten u elegantno crno metalno kućište, opremljen sa HD kamerom širokog ugla, kao mikrofonom i zvučnikom za dvosmernu komunikaciju. Svaki uređaj može biti sa 1 ili Continue reading

Omogućene su brze i lake konekcije korišćenjem plug&play preterminisanih drop kablova ISE Expo 2016, San Antonijo Teksas, 19. Septembar 2016. OFS, vodeći dizajner, proizvođač i isporučilac inovativnih optičkih proizvoda za optičke mreže predstavio je SlimBox podzemni terminal, koji se koristi za povezivanje distributivnih optičkih kablova sa optičkim drop kablovima u FTTx mrežama. SlimBox podzemni terminal Continue reading

FOC Roadshow 2014

avgust 10, 2014 Newsletter

Rešenja za bežičnu infrastrukturu i data centre Sledeći veliki uspeh FTTA roadshow-a organizovanog 2012. godine, naš dugogodišnji partner Huber+Suhner se i ove godine odlučio da ,,putujućim kamionom” obiđe svoje partnere iz 21 zemlje i predstavi, na što neposredniji i krajnje praktičan način nove proizvode i rešenja u domenu bežične infrastrukture i data centara. Imajući u Continue reading

U saradnji sa našim dugogodišnjim partnerom Huber+Suhner nudimo kompletna rešenja za kabliranje u okviru data centara koja su dizajnirana pre svega tako da optimizuju korišćenje prostora, ostvare veliku gustinu pakovanja i omoguće korisnicima brzu i jednostavnu instalaciju. Prateći stalno nove trendove u ovom broju predstavljamo novi unapređeni dizajn subrekova i MTP modula u okviru Huber+Suhner Continue reading

U ovom broju vam predstavljamo “low friction” kablove, nov proizvod namenjen za primenu u FTTH mrežama, proizvođača Furukawa, inače našeg dugogodišnjeg partnera na polju OPGW kablova i rešenja za elektroprivredu. “Low friction” kablovi su specijalno dizajnirani za primenu u postojećim i već delimično ispunjenim cevima. Zahvaljujući svojoj konstrukciji, sa elementima za ojačanje od čeličnih žica Continue reading

OM4 kablovi

maj 10, 2014 Newsletter

Zašto OM4 kablovi? Zahtevi za sve većim propusnim opsegom i brzinama prenosa diktirali su potrebu za tranzicijom iz isplativih multimodnih ka dosta skupljim singlmodnim sistemima. Međutim, pojavom OM4 laserski optimizovanih multimodnih vlakana omogućena je primena ovih vlakana i u zahtevnijim 10Gb/s, 40Gb/s i 100Gb/s sistemima. Posebnu primenu OM4 vlakna danas nalaze u data centrima. Upotrebom Continue reading